Dış Cephe Konya Temizlik

Konya temizlik firmaları arasında kendisini kanıtlayan Goldpak Temizlik, dış cephe temizliği konusunda müşterilerine hizmet vermektedir. Dış cephe temizliği konusunda eğitim alan personeli ile hızlı çözümler sunmaktadır. Temizlik işleminde izlenen belirli adımlar vardır.

Dış cephe temizliği ciddiyet ve güvenlik isteyen bir iştir. Yüksek binaların temizliği konusunda üst düzey güvenlik önlemi alınmalıdır. Ek olarak binanın temizlik yapılacak yüzeyinin etrafında da temizlik sırasında yaşanabilecek eşyaların veya aletlerin düşmesi gibi durumlara karşılık koruma ve güvenlik önlemi alınması önemlidir.

Dış cephe temizliğinde alınacak güvenlik kadar kullanılacak temizlik malzemeleri ve ürünleri de önemlidir. Yanlış malzeme kullanımı dış yüzeyde deformasyona ve zarara sebep olabilir. Bunun için ilk olarak temizlik yapılacak binanın dış yüzeyinde neler olduğuna dair liste çıkartılır. Camın dış kaplaması ve kalınlığı ile binanın yüksekliği, temizlik için önemli maddelerdir. Camın özelliğine göre temizlik malzemeleri ve binanın yüksekliğine göre de gerekli asansör veya vinç sistemi seçilir. Ardından dış cephe temizliği için eğitim almış personel belirlenen gün ve saatte temizlik işlemine başlar.

Dış cephe temizlik hizmeti işlem dışarıdan yapıldığı için personelin çalışmasını etkilemez ve gündüz de temizlik yapılmasına olanak tanır. Önceden belirlenen malzeme ile taşıma ekipmanı ve taşıyıcı platform belirlendikten sonra gerekli önlemler alınarak temizlik işlemine başlanır.

Dış cephe temizliğinde başta yapılan hızlı yıkama işleminin ardından özel temizlik malzemeleri ile köpüklü temizleme ve durulama işlemi gerçekleştirilir. Bu sırada kullanılan su miktarı minimuma indirilir. Camların temizleme işlemi sırasında çizik oluşması ve leke kalması gibi durumların önüne geçilebilmesi için yüksek özen gösterilir. Bu aşamada kullanılan ve özel olarak seçilmiş özel malzemeler ile camın leke tutmasının önüne geçilirken temizlik ekipmanı için de seçilen özel maddeler sayesinde camda çizik oluşumunun önüne geçilir.

Bu işlemler yapılırken personel mutlak olarak güvenlik önlemlerini alır. Emniyet şeridi ve bantlar sayesinde binanın temizlik yapılan cephesinde belirli bir alan kapatılırken diğer taraftan güvenlik kemeri ve baret gibi koruyucu ekipmanlar ile de personelin güvenliği sağlanmış olur.

Temizlik işleminin tamamlanmasının ardından camın ileride kötü bir görünüme sahip olmaması ve uzun süre temiz kalması için son temizlik işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede firmalar uzun vadeli temizlik sayesinde hem masraftan hem de kötü görünümden kurtulur.

Dış cephe temizlik firmaları arasında kalitesini kanıtlamış olan Goldpak Temizlik tarafından sağlanan kaliteli hizmet ve uygun fiyat hizmetinden faydalanmak parmaklarınızın ucunda.