Evde Koltuk ve Halı Konya Temizlik

Ev temizliği hizmetinin yanı sıra koltuk ve halı temizliği hizmeti de veren Konya temizlik firması Goldpak Temizlik, taleplerinize hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde cevap vermektedir. Evlerde en çok kullanılan eşyalar koltuk ve halılardır. Misafir ve ev sakinlerinin en çok kullandığı halılar, dışarıdan gelen toz ve partiküllerin yanı sıra ev içinde deri döküntüsü, kıl ve yeme artıkları ile kiri içinde barındırmaktadır. Misafirlerin kullandığı koltuklar ise dışarıda bulunan birçok mikrobu eve taşımaktadır. Bu durumlar, halılar ve koltukların sık sık temizlenmesini gerektirmektedir.

Halılar ve koltukların temizliği ayrı bir özen gerektirmektedir. Fizibilite çalışması, temizlikte en önemli aşamalardan birisidir. Koltuğun kumaşı ve halının tipine göre seçilen temizlik malzemeleri özel ekipmanlarla kullanılır.

Yerinde koltuk ve halı yıkama işleminde tazyik ve vakum işlemi ile ortamı kirletmeden koltukları temizleyebilen özel makineler sayesinde koltukların temizlikleri yapılmaktadır. Kumaşın yıpranmasını önlemek için belirlenen seviyede çalışan makinelerde, belirlenen temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Koltukların ara bölmeleri ve el ile ulaşılması zor yerleri makineler sayesinde kolayca temizlenmektedir. Yastık kılıfları ve örtüleri özenle temizlenerek hızlı bir şekilde durulama ve kurulama işlemi yapılır. Yapılacak temizlik işleminin özenli ve hijyenik olması çok önemlidir.

Koltuk temizliğinin yanı sıra yerinde halı yıkama temizliği de özen isteyen bir iştir. Halının dikişlerinin sık olması ve kumaşının farklı olmasından dolayı, temizlik işlemi büyük dikkat istemektedir. Halı aralarında biriken toz ve kirlerin temizlenme işlemi kumaşa zarar vermeyecek basınçta çalışan halı yıkama makineleri ile yapılmaktadır. Özel fırçalara sahip makineler ile halıların ön temizlik işlemi yapılır. Bu işlemin ardından özel seçilen temizlik malzemeleri ile makineler tarafından halıya temizlik işlemi uygulanır. Sıcak su buharının yumuşatıcı ve temizleyici özelliği sayesinde halılarda temizlik işlemi daha hijyenik ve hızlı yapılmaktadır.

Yerinde koltuk ve halı temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır. Çabuk leke tutabilen koltuk ve halıların temizliğinin aksatılması, kirlerin zor çıkmasına ve ciddi bakteriler ile mikropların birikmesine sebep olabilir. Halı ve koltuk temizliği için önerilen periyodik süre 6 aydır. Yılda iki defa yapılan halı ve koltuk temizliği, özellikle bebeklerin bulunduğu evlerde büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı Goldpak Temizlik, Konya temizlik firması olarak bu işlemler için büyük özen ve çaba göstermektedir.