Fabrika ve Atölye Konya Temizlik

Fabrika ve atölye temizliği ciddiyet gerektiren bir iştir. Kullanılan temizlik malzemelerin ve personelin deneyimi burada önemli bir rol oynamaktadır. Gerek aşındırıcı malzemeler gerekse tepkimeye sebep olacak kimyasallar, ürünlere ciddi zarar vermektedir ve bu durum fabrikanın işleyiş yapısında ciddi sorunlara neden olmaktadır. Fabrika temizliği kısmında sizlere yardımcı olan Goldpak Temizlik ise bu konularda gereken hassasiyet göstermektedir. Temizlik süreci belirli adımlar izlenerek yapılmaktadır.

Fabrika temizliği yapılırken öncelikle işletmenin sektörü ve fabrikada bulunan makinelerin neler olduğuna dair bir liste çıkartılır. Makinelerin dış yapısı ve iç aksamına zarar vermeyecek temizlik malzemeleri belirlendikten sonra fabrika temizliği üzerine eğitim alan personellerimiz temizlik işlemine başlarlar. Ekipmanlar ve ortam için gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra temizlik aşamasına geçilir. Fabrikanın gıda sektörü üzerine olması durumunda hassasiyet daha da fazla olur. Makinelerde temizlik malzemesine dair herhangi bir kalıntının kalmamasına özen gösterilir. Karışım ve depolama birimlerinde temizlik malzemeleri kullanıldıktan sonra en üst düzeyde durulama işlemi gerçekleştirilerek makinenin tamamen arındırılması sağlanır.

Müşterinin talebine göre tavan, iç ve dış cephe ile zemin ve ofislerin temizlenme işlemi yapılır. Bu kısımda tavanda yapılacak temizlikte kurutma işlemi gerçekleştirilir. Çünkü kurtulmayan tavanda bulunabilecek temizlik malzemelerine ait kimyasallar makinelere damlayabilir ve bu durum hem sağlık hem de maddi anlamda ciddi sorunlara sebep olabilir.

Temizlik işleminin ardından durulama ve kurutma aşamasına geçilir. Kaba temizliğin ardından yapılan deterjanlı temizlikten sonra personelin en çok temas ettiği yerler özenle temizlenir ve kurulanır. Kurulama işleminin tamamlandığından emin olunduktan sonra dezenfektasyon işlemine geçilir. Sağlık Bakanlığı’nın izin verdiği ürünler ve dozaj kullanılarak ortamın yabancı maddelerden arındırılması sağlanır. Enfeksiyona sebep olabilecek ve kolayca bulaşabilen maddelerin arındırılması sağlanır.

Genel olarak aşamalarda makine temizliğinden önce yapılan ortam temizliğinde makineler özel ambalajlar ile koruma altına alınır. Ortamın tam olarak arındırıldığından emin olunduktan sonra makinelerin özel bakımı yapılır. Bu kısımda makinelerin aksamına ve dış yapısına gereken hassasiyet gösterilir. Bu sayede makinelerin performans veya çalışmasında engel oluşabilecek sorunların önüne geçilir.

Fabrika temizliği ve üretim atölyesi temizliği için gereken hassasiyeti gösteren Goldpak Temizlik, deneyimli ve eğitimli personeli ile temizlik kısmında gereken özeni fazlasıyla gösterir.