Hastane - Klinik Konya Temizlik

Hastane ve klinikler, hijyene en çok dikkat edilmesi gereken yerlerdir. Enfeksiyon ihtimali veya temizliğin özensiz yapılması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Özellikle özel personel denetiminde temizlik yapılması, hastaneler için çok önemlidir. Konya hastane temizlik firmaları arasında deneyimi ve hizmeti ile kalitesini kanıtlayan Goldpak Temizlik, bu konuda gereken hassasiyeti en iyi şekilde göstermektedir.

Hastane temizliği önemli detaylara sahip bir iştir. Hastane temizliği yapılırken ilk olarak hastane personeli ve yetkili sağlık personeli ile Sağlık Bakanlığı’nın genelgesinde belirlediği kurallar göz önünde bulundurularak, kullanılacak olan temizlik malzemeleri belirlenir. Hastane temizliği yapılırken hastane birimlerinin bulunduğu yerlere özel temizlik yapılır. Temizlik malzemesinin hastalarda oluşturabileceği reaksiyonlar ve temizlik malzemelerinin dozajı özenle belirlenir.

Enfeksiyon ve sıhhî temizlik kontrolüne dair özel eğitim alan personel belirlendikten sonra temizlik için kullanılacak deterjanlar ile birlikte fırça özel olarak seçilir. Temizlik periyotları ve temizlik yapılmayacak yerlerin belirlenmesinin ardından temizlik işlemi yapılır. Temizlik işleminden sonra ortamda suyun ve neme sebep olabilecek sıvıların kalmamasına özen gösterilir. Temizlik işleminde deterjanlar yeterli değildir. Sağlık personeli tarafından sağlanan özel dezenfektanlar ile temizleme işleminin ardından dezenfeksiyon işlemi yapılır.

Hastane temizliğini diğer temizliklerden ayıran işlem enfeksiyonlar ve zararlı maddelerdir. Temizlik işleminin belirlenen prosedürün dışına çıkılarak yapılması sağlık sorunlarına, ciddi hastalıklara, mikropların ilaçlara karşı dirençli olmasına ve hatta ölümlere bile sebep olabilir.

Temizlik işleminin bir diğer aşaması dekontaminasyondur. Dekontaminasyon, belirli işlemler doğrultusunda, belirlenen aletlerin sterilizasyonu ve arındırılması işlemine verilen isimdir. Hastane ekipmanlarında dekontaminasyon işlemi, ekipman hakkında bilgisi olan personel, ekipmanın bakımı ile ilgilenen firma ve sağlık görevlisinin belirlediği prosedür izlenerek yapılmaktadır. Bu işlemin dışında işlem yapılması, ekipmanlarda organizmaların oluşmasına, kalıcı olmasına sebep olur. Bu durumda ameliyat sırasında hastalarda ölümcül sonuçların oluşmasına sebebiyet verebilir.

Konya temizlik firması Goldpak Temizlik ise bu konuda gereken özeni göstererek müşterilerin hastane temizliğine gereken özeni göstererek temizlik işlemini en iyi şekilde yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve hijyeni birincil hedefi olan Goldpak Temizlik, hastane temizliği konusunda kalitesini ortaya koymuştur.