Havuz ve Spor Tesisi Konya Temizlik

Konya temizlik hizmeti veren Goldpak Temizlik, havuz ve spor tesisleri gibi halka açık alanların temizliğine son derece önem vermektedir. 7’den 70’e herkesin kullanabildiği bu alanların hijyeni çok önemlidir.

Havuz ve spor tesislerinin temizliği yapılırken kullanılan alanların hijyeni önemlidir.  Kullanılan temizlik malzemeleri ve ekipmanları için fizibilite çalışmaları yapılır. Fizibilite çalışmasında havuzda kullanılan malzemeler, havuzun bulunduğu alanın temizlenmesi için gereken malzemeler ve suda çözünmesi durumunda sorun oluşturabilecek maddeler belirlenir. Ortamda sudan kaynaklı olarak oluşacak nem de hesaba katılarak temizlik maddelerinin su ile tepkisi baz alınır. Ek olarak Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği genelge ön planda tutularak işlemler yapılır.

Havuz temizlenirken temizlik malzemelerinin suda çözünme miktarı önemlidir. Çünkü temizlik malzemelerinin çözündüğü su ile temasın fazla olması, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ek olarak havuz suyunun yanlışlıkla yutulması, ölüme dahi sebep olabilir. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda temizliğin, durulamanın ve kurulamanın ciddi bir önemi vardır. Temizlik işleminin ardından durulama ve kurulama işlemlerinde havuzun tam olarak boşaltıldığından ve kurulama işleminin tam yapıldığından emin olunması gerekir.

Konya temizlik firması olarak, havuz ve spor tesisi temizliğinde yapılacak işlemler ve temizlik periyodu belirlenerek temizlik işlemi yapılır. Gerekli temizlik yapıldıktan sonra dezenfekte işlemine geçilir. Dezenfekte işleminde ortamın en iyi şekilde dezenfeksiyon yapıldıktan sonra kurulama işlemine başlanır. Kurulama işlemi özellikle öneme sahiptir. Kurulama işleminin tam yapılmaması kayıp düşmelere ve ciddi zedelenme ve kırıklara sebep olabilir. Bu yüzden kurulama işleminin tam yapıldığından emin olunmalıdır.

Konya temizlik olarak, havuz ve spor tesisi temizliği konusunda gereken hassasiyeti deneyimli personelimiz ile göstermekteyiz.