Okul ve Dershane Konya Temizlik

Goldpak Konya Temizlik Hizmetleri, Konya okul temizliği ve dershane temizliği konusunda deneyimli personeli ile müşteri ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Okul, birçok öğrencinin bulunduğu ve çok hızlı kirlenebilecek bir ortamdır. Bu durum da bağışıklık sistemi zayıf olan öğrenciler için büyük sorun teşkil etmektedir.

Okul temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Öğrencilerin çalışma ortamı, temas ettikleri yerler ve lavaboların temizliği ile sınıfların hijyeni büyük önem arz etmektedir. Goldpak Konya Temizlik Hizmetleri de bu konu üzerine özel eğitim almış personeli ile çözüm sunmaktadır. Öncelikle okulun eğitim verdiği yaş aralığı belirlenip öğrenciler arasında önemli sağlık sorunu olan öğrencilerin durumu hakkında bilgi alındıktan sonra özel temizlik malzemeleri seçilir. Temizlik yapılacak alanların kullanım yoğunluğu belirlendikten sonra görev dağılımı yapılarak işin belirli bir düzen ile yapılması sağlanır.

Görev dağılımı ardından ders saatleri göz önünde bulundurularak belirlenen periyotlar ile temizlik işlemine geçilir. Yerlerin temizlenmesi ve lavaboların temiz tutulması gibi işlemlerde mümkün olduğunca mikrop öldürebilen ve öğrencinin sağlığına zarar vermeyecek temizlik malzemeleri kullanılır. Koridorların temizliği için kullanılan ekipmanlar ile lavaboların temizliği için kullanılan ekipmanlar birbirinden farklıdır. Bu temizlik işlemi günde birkaç defa olup öğrencilerin ders saatlerinde yapılır. Bu sayede ortamın kirlenmesi ve öğrencilerin kimyasallardan etkilenmesi önlenmiş olur.

Temizliğin hızlı değil detaylı yapılması daha önemlidir. Çünkü köşe noktalarda birikebilecek olan kirler ciddi mikropların ve hastalıkların oluşmasına sebep olacaktır. Birçok öğrencinin temas ettiği noktalar özel kimyasallar ile temizlenip durulama işlemi yapıldıktan sonra yine özel olarak seçilmiş dezenfektanlar ile temizlenir. Bu temizleme işleminde kapı kulpları, lavabolar, sıralar önceliklidir.

Sıralar ve masalar gibi gün içinde sürekli meşgul olabilen eşyaların temizliği günde iki defa ve öğrencilerin veya öğretmenlerin olmadığı dönemlerde yapılmalıdır. Kullanılan malzemenin sağlığa zararsız olması ve yüksek temizleyici etkiye sahip olması çok önemlidir. Bu noktaların en iyi şekilde temizlenmesi ve temizleme işleminin ardından durulama ve kurulamasının en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından ortamın dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Havada bulunabilecek mikroplar için hazırlanan temizlik malzemeleri ile ortamın sterilizasyonu sağlandıktan sonra havalandırma işlemi en doğru şekilde yapılmalıdır.

Bu temizlik işleminde sabır ve hoşgörü çok önemlidir. Çocukların koşturmacası ve hareketinden dolayı tekrar kirlenebilecek olan yerler hesaba katılarak saygı ve sevgi korunmalıdır. Bu yüzden Goldpak Konya Temizlik Hizmetleri, Konya temizlik firmaları arasında en iyi hizmeti sunabilmek için deneyimin yanı sıra saygılı bireylerin hizmet vermesine dikkat etmektedir.